
Format: 125x195 mm 496 stron Oprawa miękka Rok wydania: 2021
Cena: 39,99 zł Wypożycz lub kup PDF w ibuk.pl
Książki są dostępne stacjonarnie w Warszawie: Księgarnia EKONOMICZNA ul. Grójecka 67 tel. 22 822-90-41 | Marlena Siwiak, Marian Siwiak Pharmacon tom 1
[Opis] [Notka] [Recenzje] [Demo]
Autorzy, tworząc fikcję... kobieta?
Pharmacon to... Wiele z opisanych... (rozwiń opis) Autorzy, tworząc fikcję skutecznego wykorzystania nanorobotów w medycynie, napisali intrygującą historię ze znakomitą fabułą i umiejętnie wykreowanymi, realistycznymi bohaterami. Akcja osadzona jest w świecie pracowników nauki, korporacji farmaceutycznych i medycyny.
Biolog Niv Sokol, wierzący, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu.
Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta?
Pharmacon to pełen rozmachu, ale wciąż będący przede wszystkim opowieścią o człowieku, thriller socjologiczny. Wiele z opisanych w nim zjawisk może wydać się Czytelnikowi aż nazbyt znajomych: utrata zaufania do autorytetów, rozkwit teorii spiskowych i fake newsów, postępujące nierówności, korupcja, populizm, rozkład demokracji, czyli wszystko to, co składa się na współczesny pejzaż.
(zwiń opis)
Marlena Siwiak, ur....„Esensji” i antologii Umieranie...„Korpo Voice” i „Towards Data Science” jako We Will... (rozwiń notkę) NOTKA
Marlena Siwiak, ur. 1984, bioinformatyk, badacz danych, doktor biofizyki. Zanim nabawiła się dzieci, była fajna: trenowała sztuki walki, grała w gry fabularne, zwiedziła trzy kontynenty, jeździła konno i koordynowała działalność warszawskiej Mensy. Dziś, rozdarta między pracą zawodową a macierzyństwem, postanowiła poświęcić się pisaniu. Tworzy z mężem, bo sama albo nadal siedziałaby nad pustą pierwszą stroną, albo zaśmiecała kolejną szufladę.
Marian Siwiak, ur. 1980, bioinformatyk i badacz danych. Ukończył doktorski ultramaraton po dekadzie ciężkiej pracy: prania dywanów, noszenia skrzynek, grania w teatrze i telewizji, publicznego kiszenia kapusty, dyrektorowania, a także sporadycznych badań naukowych. Dochrapał się tytułu z biofizyki i zajął zarabianiem drugiego miliona, bowiem pierwszego nigdy nie odnotował na koncie. Tworzy z żoną, bo sam skończyłby dwa rozdziały i upierał się, że tyle wystarczy na powieść.
Wspólnie autorzy opowiadań z gatunku fantastyki naukowej (w „Esensji” i antologii Umieranie to parszywa robota), satyrycznej serii Skontaktujemy się z panem (w „Korpo Voice” i „Towards Data Science” jako We Will Call You), felietonów o tematyce społecznej oraz publikacji naukowych w kilku branżowych periodykach o onieśmielających tytułach. (zwiń notkę)
RECENZJE
Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl:
Od wciągającego pierwszego zdania do prowokującego do refleksji ostatniego powieść Marleny i Mariana Siwiaków jest tym, czego wytrawny Czytelnik oczekuje od thrillera technologicznego. Znajdziemy w niej bowiem ciekawy temat przewodni, wartką akcję i przystępnie podaną wiedzę naukową, mało znaną laikowi. Książka ukazuje wyzwanie, przed jakim stoi współczesna ludzkość oraz sygnalizuje niebezpieczeństwa, które mogą popchnąć nas ku ostatecznej katastrofie. Pharmacon nie jest więc w swojej istocie tylko zwykłym dreszczowcem z elementami fantastyki naukowej, to również niezwykle aktualna w swojej wymowie powieść z nieprzewidywalną fabułą i trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi obecnej rzeczywistości.
Wydawcy oddają w ręce Czytelników książkę, której nigdy nie zapomnę, zapewniła mi bowiem intensywne emocje i skłoniła do rozważań nad odwiecznym pragnieniem człowieka, jakim jest wieczne życie. Autorzy, zadając trafne pytania o to, jaką cenę gotowi są zapłacić ludzie, aby owo marzenie zrealizować i czy brak perspektywy końca eliminuje jakikolwiek sens istnienia, zmuszają do wnikliwej analizy ludzkiej natury.
Pharmacon to bogata w detale, dopracowana i błyskotliwa powieść, która absorbuje do samego końca. Jeśli masz ochotę na dobry technothriller, koniecznie sięgnij po tę książkę.
(zwiń recenzje)
|